Haemme seurallemme toiminnanjohtajaa

19.3.2019

Seinäjoen Voimistelijat ry, SVO on vuonna 1927 perustettu voimisteluseura. Seura toimii yhteistyössä Voimisteluliiton ja Pohjanmaan Liikunta ja Urheilun, Seinäjoen kaupungin ja alueen muiden toimijoiden kanssa tavoitteenaan edistää lasten, nuorten ja aikuisten liikuntaharrastusta tuoden terveysliikunta näkyvämmäksi. Tarjoamme valmennus- ja kilpailutoimintaa aerobicin, joukkuevoimistelun, tanssillisen voimistelun, telinevoimistelun ja akrobatiavoimistelun ryhmille. SVO järjestää myös monipuolista kaiken ikäisten harrasteliikuntaa ja seurassamme toimii aktiivisesti myös Uskollisuuden Kilta. Jäseniä seurassamme on n. 800 ja SVO on myös Olympiakomitean ja Voimisteluliiton Tähtiseura. Innostutko kasvavan ja ajassa elävän seuran kehittämisestä? Haemme energistä ja yhteistyötaitoista TOIMINNANJOHTAJAA Seuratoiminnan, olosuhteiden sekä harrastus- ja kilpailutoiminnan vahvaan kehittämiseen. Olet tekijä ja saat aikaiseksi lupaamasi asiat. Viet päätökset nopeasti käytännön toimintaan positiivisessa hengessä. Sidosryhmien ja yhteistyökumppanien kanssa toimiminen on sinulle luontaista ja esiinnyt mielelläsi eri tilaisuuksissa seuramme edustajana. Odotamme sinulta näyttöä esimiestyöstä, talouden perusasioiden hallintaa sekä hyviä tieto- ja viestintäteknisiä taitoja. Hakijalle katsotaan eduksi valmennusosaaminen seuran voimistelulajeissa. Tarjoamme toiminnanjohtajalle monipuolisen ja vaihtelevan työn yhdessä alueemme suurimmista erikoisseuroista sekä mahdollisuuden luoda uutta toimintakulttuuria organisaatiomme asettamissa raameissa. Työssäsi sinulla on seuran johtokunnan ja päätoimisen toimistotyöntekijän tuki. Kokopäiväinen työ on alussa määräaikainen ja kestää yhden vuoden. Työsuhteen vakinaistaminen vuoden jälkeen on mahdollista. Lisätietoja tehtävästä antaa SVOn puheenjohtaja johanna.keskijyra@gmail.com, puh. 0400 635673 26.3.2019- 2.4.2019 klo 16-20 välisenä aikana. Pyydämme lähettämään vapaamuotoisen hakemuksesi ansioluetteloineen ja palkkatoiveineen 2.4.2019 klo 12.00 mennessä johanna.keskijyra@gmail.com. Valitun tulee esittää alkuperäiset todistukset ja rikosrekisteriote työnantajalle ennen työsuhteen alkua. Työ alkaa 1.6.2019.